Member of EVRS

Thursday, 7 May 2009

My new home!

Hi guys, that is where I live here in Kigali Rwanda.
I spend most of my time in office, but I enjoy to be at home on weekends.

6 comments:

Danny said...

Nice bungalow!!

Anonymous said...

Mambo yako shwari mheshimiwa! Sasa yote hiyo ni yako au ni mfumo wa apartments?
Safi sana!

chib said...

Apartments. Ni ghorofa, kama uonavyo ngazi hizo zinaenda kwa wakazi wa juu.
Ahsante!

george said...

nice garden.

Touchatou said...

It is gorgeous ! All those flowers ! And the ramps and columns are amazing. We don't have that nice detailing here.

Mwanasosholojia said...

Let gardening now be your hobby Chib!