Member of EVRS

Monday, 11 May 2009

Macho yetu Angola



Uchovu na ukosefu wa kazi kwa vijana haupo Bongo peke yake. Hata ukichoka kusoma, waruhusiwa kugeuza kitabu kuwa mto kama inavyoonekana huko Angola.

3 comments:

jaz said...

i have been collecting for years and years! i got stuff from all over the place but mostly from ebay!! too much ebay!!! joyce

Faustine said...

Since the head is dense, it will absorb the knowledge by osmosis from the book.

chib said...

Faustine, your comment has made my day!!